Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Посилення контролю над професійними учасниками фондового ринку

З 1 січня 2013 року набирає чинності закон, який наділить НКЦПФР додатковими контрольними повноваженнями у сфері перевірок не тільки професійних учасників фондового ринку, а й інших суб’єктів господарювання, які здійснювали таку діяльність в минулому.

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства про цінні папери" від 04.07.2012  № 5042-VI (далі – «Закон») передбачає зміни до багатьох законодавчих актів в частині регулювання діяльності емітентів цінних паперів, а також професійних учасників фондового ринку.

Серед найбільш ризикових новел цього закону необхідно відзначити те, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) матиме право здійснювати перевірки не тільки діючих, а й колишніх професійних учасників фондового ринку (які на момент проведення перевірки таку діяльність вже не здійснюють).

Така перевірка може проводитись, у тому числі, «спільно з іншими органами» (якими саме, закон замовчує), а предметом її є дотримання вимог законодавства, передбачених на випадок закінчення строку дії або анулювання ліцензії. Така перевірка може бути проведена не більше ніж протягом трьох років з дня закінчення дії (анулювання) зазначеної ліцензії.

До речі, посилення контролю в цій сфері не оминуло й програмне забезпечення учасників фондового ринку - НКЦПФР отримало право встановлювати вимоги до програмного забезпечення автоматизованих, інформаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем, призначених для здійснення професійної діяльності на фондовому ринку, та здійснювати контроль за дотриманням зазначених вимог.

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua